فاهیتای مرغ رژیمی


وعده مناسب: ناهار، شام

مواد لازم

فیله مرغ

پنیر کم چرب

سیر

رزماری

سبزی معطر

سبزیجات:

فلفل دلمه ای (ترجیحا رنگی)

گل کلم ( دلخواه)

کلم بروکلی ( دلخواه)

پیاز

قارچ

کدو

پوست لیمو ترش

چاشنی و ادویه:

نمک

فلفل

پودر سیر

پاپریکا

پودر زنجبیل

روغن زیتون

لیمو ترش

طرز تهیه

اولین کاری که شما باید انجام دهید مزه دار دار کردن مرغ هاست. برای اینکار در یک کاسه نمک، فلفل، پودر سیر، پاپریکا، پودر زنجبیل، رزماری و سبزیجات معطر را به فیله مرغ اضافه کرده و به هم میزنیم.بجای پودر سیر میتونید از سیر رنده شده استفاده کنید که عطر بهتری به غذاتون بده. پنیر را اضافه کرده و حسابی قاطیشون می‌کنیم تا خوب مزه دار بشه. حتمن از پنیر کم چرب استفاده کنید تا اصول رژیمتون رو رعایت کرده باشید. حالا مواد را داخل بخچال قرار بدید.

اکنون تمام سبزیجات( فلفل دلمه ای، پیاز، قارچ، گل کلم، کدو، و کلم بروکلی) را خورد کرده به همراه کمی روغن زیتون در تابه تفت میدهیم. از قبل قارچ را خورد کرده و کمی آب لیمو بزنید تا رنگش سیاه نشه.

حالا فیله مرغ ها را از یخچال خارج کرده و بصورت رول در بیارید و جداگانه تفت دهید. این کار رو در یک تابه جدا با یک لایه بسیار نازک روغن زیتون انجام دهید. وقتی پخته شد آنها را به آرامی خارج کرده طوری که رول مرغ باز نشه. حالا رول ها رو به سبزیجات در حال طبخ اضافه کنید و اجازه بدید که طعم سبزیجات حسابی به مرغ ها بشینه. برای این کار حدودا ۵ تا ۱۰ دقیقه زمان کافیه. مواظب باشید سبزیجات ته نگیرن.

خب غذای شما آمادست.

سرو و نوش جان کنید